Pomagajmy sobie w czasie pandemii

Informacja o działaniach pomocowych
Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej
dla osób doświadczających negatywnych skutków pandemii COVID-19

W związku z trudną sytuacją wynikająca z pandemii COVID-19, Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej włączyło się w działania pomocowe dla osób doświadczających jej negatywnych skutków. Mamy tu na myśli zarówno osoby zaangażowane w szeroko pojęte działania pomocowe, jak i osoby dotknięte pośrednio bądź bezpośrednio skutkami pandemii.

Członkowie WTTS oferowali indywidualne, doraźne konsultacje pro bono (wsparcie psychologiczne) za pośrednictwem sieci teleinformatycznej (telefon, Skype, Hangouts itp.) w przedmiocie związanym z szeroko rozumianymi skutkami pandemii. Chcemy w tym miejscu serdecznie podziękować za poświecony czas wszystkim, którzy się zaangażowali w tak ważną sprawę.

Członkowie naszego Towarzystwa: Robert Adamczyk, Aleksandra Gronowska, Anna Groth, Małgorzata Kulczyńska-Maciejewska, Joanna Kunstman, Eliza Lis, Krystyna Ochwat, Marta Porwan-Śramkowski, Marta Turza oraz  ich opiekun merytoryczny Maria Kasprowicz przygotowali poradnik dla psychoterapeutów - Latarnia. Pomoc dla pomagających w kryzysie COVID-19. Jest to odpowiedź terapeutów traumy na aktualną sytuację. Tworząc ten pomocnik dzielą się swoją wiedzą z pedagogiki traumy, mając nadzieję, że w ten sposób mogą wesprzeć Wspierających.  Pomocnik do pobrania...